• Súťaže

• Barmanská súťaž 2. Master Cup 77 2016

• Dňa 29.1.2016 sa uskutočnil druhý ročník barmanskej súťaže MASTER CUP 77. Túto súťaž v miešaní nápojov už tradične usporadúva Slovenská barmanská asociácia v priestoroch výstaviska Incheba v rámci výstavy gastronómie a cestovného ruchu DANUBIUS GASTRO. Na súťaži sa zúčastnili aj naši dvaja žiaci 3. ročníka učebného odboru čašník, servírka Silvia Halásová a Lukáš Brabec. Súťažnou úlohou bolo namiešať 3 nápoje  v kategórii BEFORE DINNER COCKAIL s použitím povinnej ingrediencie od sponzora súťaže Goral vodka v časovom limite 5 minút. Za barový pult sa postavilo 48 mladých barmanov z odborných škôl z celého Slovenska. Mali sme možnosť vidieť variáciu farieb, techník a krásnych dekorácií. V silnej konkurencii si naši mladí barmani viedli veľmi dobre. Silvia Halásová získala zlaté pásmo a Lukáš Brabec strieborné. Žiakom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

Za PK Bc Júlia Molnárová