• Čitateľská dielňa  MODRÝ VRCH
        • Čitateľská dielňa MODRÝ VRCH

• 22.03.2024 11:32
        • 19. marca 2024 sa naši maturanti zúčastnili  zaujímavej čitateľskej dielne MODRÝ VRCH, ktorú viedla Mgr. Hana Zeleňáková, PhD.

• Študenti realizovali štruktúrované čítanie epištolárneho diela Ivana Štrpku Správa o detských ihriskách zo zb. Teraz a iné ostrovy.

Lektorka žiakov previedla problémami čítania nejednoznačnej poézie. Zoznámila ich s princípmi tvorby slovenskej básnickej skupiny Osamelí bežci.

Žiaci si rozvíjali interpretačné zručnosti a reagovali na poetický text vlastnou tvorivou činnosťou. Vytvárali vlastný modrý vrch, ktorý sa neustále hýbe, vynára sa, rastie...

V tomto vzdelávacom bloku sa tvorivo prepojili predmety slovenský jazyk a literatúra s estetikou a výtvarným umením. Študenti v závere vzdelávania tvorili vlastné procesuálne dielo.

Veríme, že aj týmto interaktívnym spôsobom vyučovania podporíme u žiakov lásku k literatúre a dúfame, že nadobudnuté poznatky zužitkujú v podobe výborne vykonanej maturitnej skúšky.

PK SJL, Mgr. V. Bednáriková