• Hovorí Valentín aj po anglicky?

• 16.02.2022 18:20
        • Srdiečkam a romantike sme sa nevyhli ani na hodinách anglického jazyka. Ťažko to ignorovať ak na nás zo všetkých strán poľujú s tŕňmi z ruží a pozlátenými šípmi Amora.

• Študenti najskôr s úžasom sledovali informácie z pozadia osláv tohto sviatku. Po videu sa odhodlali na boj v tímoch v oblasti romantickej slovnej zásoby. Plný sladkých slovíčok sa následne vrhli na Speed Dating, v rámci ktorého si mladé devuchy vyberali spomedzi troch Valentínov – ale tentoraz nie toho, kto im je blízky ale toho, kto zapadá do tajného profilu kňaza sobášiaceho zaľúbené páry napriek zákazu. Na samom konci sa študenti dostali aj ku kreatívnej a spoločenskej stránke svojej osobnosti. Dostali za úlohu napísať odkaz spolužiakovi, v ktorom mali vyjadriť po anglicky svoj obdiv alebo vďačnosť a náležite ho esteticky dozdobiť. Následne  si ich náhodne čítali a pokúšali sa uhádnuť kto je autorom a adresátom konkrétnej valentinky.

Takže predsa aj týmto jazykom rozpráva svoj príbeh tento komercionalizovaný sviatok zaľúbených.