• Cez výstavu na planétu MARS

• 22.02.2022 15:04
        • Týždeň vedy a techniky na Slovensku  každoročne organizuje  MŠVVaŠ SR v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.
        • Cieľom tohtoročného Týždňa vedy a výskumu bolo vyhlásenie súťaže s názvom „Mars – náš nový domov?“ s myšlienkou zvýšiť záujem žiakov o vedu a techniku a vedecké bádanie. Do projektu sa zapojili všetci žiaci Strednej odbornej školy dopravy a služieb v odboroch grafik digitálnych médií a polygraf-grafik. Od novembra 2021 tak prostredníctvom výstavy vo vestibule hlavnej budovy SOŠ na Jesenského ulici sprístupnili celej škole možný nový domov- planétu Mars. Budúci profesionálni grafici  dlhodobou výstavou znázornili svoju predstavu života na inej planéte a technické vymoženosti, ktoré môže  planéta Mars ponúknuť .

Prijmite pozvanie a na chvíľu sa transportujte myšlienkami na túto planétu očami našich žiakov.