• Podhájske dni klobás a tradičných špecialít

• 16.10.2018 17:28
        • Dňa 05.10.2018 sa žiaci SOŠDaS, Jesenského 1, Nové Zámky z odborov kuchár, čašník, cukrár pod záštitou PK spoločné stravovanie, zúčastnili druhého ročníka medzinárodného podujatia „Podhájske dni klobás a tradičných špecialít“.

• Žiaci pod vedením majsterky OVY, Ľudmily Švaňovej, pripravovali tradičné slovenské múčniky: šúlance, slivkové guľky, medovníčky, ktoré aj zdobili.

Tradičné múčniky pripravovali:

• Petra Filipová I.AN
          • Michaela Dimitrovová III.C
          • Maroš Vajda III.C

Družstvo Gurmánov zo SOŠDaS reprezentovalo školu vo výrobe klobás v tomto zložení:

• Ing. Mária Poláková, učiteľ odborných predmetov
          • Ronald Póda DiS., majster OVY
          • Dominika Cabanová III.C
          • Radoslav Žáčik III.C
          • Norbert Baňár II.C

Výborná receptúra, netradičná technika plnenia a obrovská chuť po víťazstve znamenali pre družstvo Gurmánov absolútne víťazstvo v podobe poukazu v hodnote  2000 € pre školu.

Keďže porota hodnotila i estetický vzhľad stánku, nápaditosť  oblečenia súťažiacich a ich komunikatívne  schopnosti, je treba spomenúť, že veľkú zásluhu na tomto úspechu

má i PaedDr. Darina Lincéniová, Mgr. Jarmila Martinčeková a celý kolektív  pracoviska OVY Koliba Dolina.

Poďakovanie za tento veľký úspech patrí i našej bývalej  kolegyni Ing. Anne Marenčíkovej, ktorá nám zapožičala tradičný plnič klobás a výzdobu v duchu starých materí.

Ďakujeme našim žiakom za predvedené výkony a dúfame, že v treťom ročníku tejto súťaže opäť nesklamú!