• SOČ na Strednej odbornej škole dopravy a služieb Nové Zámky

• 24.03.2022 09:41
        • Dňa 23. februára 2022 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo Stredoškolskej odbornej činnosti. Do súťaže sa zapojilo 6 študentov, ktorí súťažili v súťažných odboroch Cestovný ruch, hotelierstvo a gastronómia a Informatika.
        • Témy ich prác boli veľmi zaujímavé, z gastronómie sa  práca týkala histórie a rozvoja firmy Monin. Práce z oblasti informatiky a grafiky boli zamerané na korporátny dizajn, dizajn manuál, redizajn loga, tvorba omaľovánky, tvorba fotoknihy ako aj  programovania webstránky. Hodnotiaca komisia mala zložitú úlohu vybrať tri najlepšie práce, pretože všetci študenti preukázali výnimočnú snahu pri vypracovaní ako i prezentovaní svojich prác.

Na I. mieste sa umiestnila Tímea Svetková, študentka IV. B s prácou Corporate identity ASN metal. Táto práca postupuje do krajského kola SOČ.

II. miesto získala Michaela Emberová z IV. B s prácou Fotokniha pre mesto Nové Zámky.

III. miesto patrí Attilovi Prónikovi z triedy IV. B s prácou Redizajn loga a web dizajn Acacia Team.

Výsledky prác boli ocenené hodnotnými vecnými cenami, ktoré žiaci prevzali z rúk pani riaditeľky Ing. Jany Marenčákovej. Študentom srdečne blahoželáme, ďakujeme za aktívnu účasť a dúfame, že budú motiváciou aj pre ostatných študentov. Veríme, že nadobudnuté poznatky využijú v štúdiu a v profesijnom živote.

Vďaka patrí kolegom za odborné vedenie a motivujúci prístup k študentom.

Lukáš Korytiak, školský koordinátor SOČ