• Nová IKT v odbornej učebni administratívy a výpočtovej techniky

• 01.04.2022 13:12
        • V mesiaci marec 2022 sa realizovala rekonštrukcia odbornej učebne výpočtovej techniky, ktorá je primárne určená žiakom na vyučovanie odborných ekonomických predmetov.

• Zastaralá výpočtová technika sa vymenila za novú modernú technológiu Nexineo Go s centrálnym serverom a klasické počítače nahradili monitory s malou zobrazovacou jednotkou, ktorá plne nahradí počítač.

Výhodou tohto riešenia je úspora nákladov na energie, jednoduchá správa celej učebne a je to aj ekologické riešenie, keďže zariadenia neobsahujú žiadny zbytočný hardvér, prispievajú aj k zdravšiemu pracovnému prostrediu. Zobrazovacie jednotky totiž nezaberajú žiadne miesto na stole ani pod stolom, nevytvárajú hluk ani teplo a nevíria prach. Centralizovaná infraštruktúra riešenia znamená aj menej poruchových bodov.

Zobrazovacie jednotky neobsahujú žiadne mechanické časti ako harddisk, ventilátor, procesor, grafickú kartu či disk, ktoré by sa mohli pokaziť. V učebni môže pedagóg jednoducho zdieľať svoju plochu na monitory všetkých študentov, zobraziť plochu všetkých študentov na svojom monitore či vstúpiť na plochu ktoréhokoľvek študenta.