• Interbeauty  2018
        • Interbeauty 2018

• 16.10.2018 12:14
        • 5. novembra 2018 sa uskutočnila v priestoroch INCHEBY EXPO v Bratislave jesenná edícia najväčšieho veľtrhu krásy na Slovensku, INTERBEAUTY, ktorá bola zárukou najnovších trendov v oblasti skrášľovania. 35. medzinárodný veľtrh ponúkol desiatky kozmetických značiek, stovky produktov pre krásnu pleť, telo, vlasy i nechty, novinky v líčení a úprave vlasov na jeseň a zimu, odborný sprievodný program, vystúpenie vizážistov.
        • Tradične veľtrh sprevádzali súťaže špičkových odborníkov a žiakov stredných odborných škôl. Priamo pred očami návštevníkov sa uskutočnili Majstrovstvá SR a Medzinárodné majstrovstvá, ktorých súčasťou bola aj súťaž Kadernícky Oscar Zlaté nožnice.

Veľmi zaujímavá a atraktívna téma Komerčný svadobný účes oslovila aj našu školu k účasti na tomto podujatí. V súťažnej disciplíne žiaci - dospelí – nadstavbové štúdium v časovom limite 40 minút mali vytvoriť výčes z dlhých vlasov inšpirovaný k dnešným trendom. Odborná porota hodnotila celkový dojem a vzhľad modelov v súlade s líčením a oblečením. Súťažiaci pracovali s modernými vlasovými prostriedkami a materiálmi na živej modelke pričom  dali voľný priebeh svojej fantázii. Veľkú pozornosť preukázali aj v kreativite používania ozdôb.

Dlhé hodiny tvrdého tréningu pod vedením majsteriek odbornej výchovy Bc. I. Nagyovej, Bc. A. Kmeťovej a p. M. Procháczkovej,  istota rúk súťažiaceho Patrika Bandryho a  tímová práca modelky J. Mészarozovej vytvorili nádhernú nevestu inšpirovanú dnešným trendom, ktorá očarila porotu i publikum a priniesla  Patrikovi Bandrymu 2. miesto.

V tento deň preukázala svoje zručnosti v líčení na tému Galaktická krása, Galaxia aj žiačka Tatiana Vachová.  Na živej modelke V. Kráľovej v časovom limite 70 minút vytvorila svoju víziu Galaktickej krásy. Síce si neodniesla žiadne vecné ocenenie, ale si odniesla uspokojenie pre svoj osobný rozvoj, pre inšpiráciu a skúsenosti do budúcnosti.

Cieľom súťaže nebolo iba vecné ocenenie súťažiacich, ale naopak, povzbudiť ich k otvorenosti, tvorivosti a pestovať v nich hrdosť na svoje povolanie kaderník a kozmetik.

Za PK PaedDr. Darina Lincéniová

Foto:  Bc. A. Kmeťová