• SOŠ dopravy a služieb Nové Zámky na Baristickej súťaži v Rimavskej Sobote

• 25.05.2022 20:58
        • Po dvoch rokoch sa opäť organizovala medzinárodná súťaž FOURFEST – EUROAKADEMIK GASTRO 2022, kde si zmerali svoje odborné a teoretické zručnosti a vedomosti kuchári, obchodní pracovníci, kozmetici, kaderníci, somelieri, baristi, čašníci a barmani.
        • Naša škola sa tohto podujatia zúčastnila v kategórii Barista, kde nás reprezentovala žiačka prvého ročníka odboru čašník - servírka Janka Horváthová. Jej úlohou bolo prípraviť espresso, cappuccino a voľný miešaný nápoj pomocou povinnej suroviny sirupu od značky Vlčie sirupy. Súťaž sa konala v hoteli Zlatý býk v Rimavskej Sobote, kde bol odborným garantom súťaže  Stanislav Cibuľa, majster a vicemajster Slovenska v príprave kávy a zástupca Školy baristu.

Dielni praktického vyučovania reštaurácii KOLIBA  želáme veľa nadšenia do budúcnosti pri zapájaní sa do podobných aktivít, pri ktorých získajú žiaci nový rozmer svojich skúseností.