• Študenti SOŠ dopravy a služieb zbierali praktické skúsenosti za hranicami Slovenska ERASMUS+ mobility „Odbornosť zo zahraničia“

• 27.05.2022 13:30
        • Zlepšiť odborné a praktické zručnosti, zvýšiť svoje šance zamestnať sa, nadobudnúť nové poznatky o krajine našich susedov o Českej republike a spoznať stovežatú Prahu. To bol hlavný zámer programu ERASMUS+ mobility s názvom „Odbornosť zo zahraničia“, z ktorého SOŠ dopravy a služieb získala finančnú podporu na svoj projekt.
        • V rámci neho v dňoch od 24.4. - 14.5.2022 absolvovalo 10 žiakov našej školy odbornú 21-dňovú stáž v hlavnom meste ČR. Praha sa tak stala na tri týždne pre nich novým domovom. Vybraní 2 žiaci z odboru grafik digitálnych médií, 2  kozmetičky, 2 kaderníčky a 4 autotronici  absolvovali praktickú prípravu u overených zahraničných zamestnávateľov a majiteľov kaderníctiev, kozmetického salónu, českého vydavateľa, automobilových firiem zvučných mien. Získali nové odborné a praktické skúsenosti. Posilnili si zároveň už nadobudnuté kľúčové prierezové zručnosti, ktoré zamestnávatelia firiem vysoko ocenili. Medzi charakterové vlastnosti našich žiakov rovnako posilnené týmto projektom patria tolerancia, samostatnosť, dôvera, schopnosť riešiť problémy a rozhodnosť pri výbere budúceho zamestnania.

Po práci u zamestnávateľov sa žiaci zúčastňovali spoločných športových a kultúrnych aktivít, spoznávali gastronómiu a kultúru Prahy, obohatili sa o nové zážitky, nadviazali nové priateľstvá a získali jazykové schopnosti.

Všetci účastníci pod dohľadom pedagogického dozoru pozitívne a na vysokej úrovni reprezentovali našu školu, za čo im patrí poďakovanie a na konci školského roka právom udelený EUROPASS mobility, certifikát, vďaka ktorému budú mať otvorené dvere u budúcich zamestnávateľov.

Ing. Slávka Kollárová, zástupca riaditeľa pre PV