• Župná Kalokagatia – Mladý záchranár

• 16.06.2022 09:47
        • Dňa 07.06.2022 sa po dvojročnej prestávke sa žiaci SOŠ dopravy a služieb, Jesenského 1, Nové Zámky pod vedením Mgr. Romana Vizyho zúčastnili  obvodného kola  14. ročníka súťaže Župná kalokagatia – Mladý záchranár, ktorú usporiadal Nitriansky samosprávny kraj v priestoroch SOŠ stavebnej v Nových Zámkoch.

• Súťaž sa niesla v znamení olympizmu, ktorý pevne spája šport s kultúrou, výchovou a ochranou života a životného prostredia, s cieľom spojiť krásu tela a ducha s využitím teoretických vedomostí z učiva ,,Ochrana človeka a prírody“, v oblastiach zdravotnej výchovy, geografie, práva, histórie, športu, turistiky v prepojení s fyzickou zdatnosťou.

V silnej konkurencii štrnástich stredných škôl NSK sa naše súťažné družstvo, ktoré tvorili žiaci 1.E triedy v zložení: Dominika Lóžiová /kapitán družstva/, Elizabeth Rebeka Kováčová, Nina Kmeťová, Norbert Szénási, Teodor Gelle a náhradníčka Daša Pavlatovská umiestnilo na peknom siedmom mieste.

Za vzornú reprezentáciu školy zúčastneným žiakom ďakujeme.