• BARISTICKÁ SÚŤAŽ – Prievidzský rytier čiernej dámy

• 13.10.2022 08:26
        • SOŠ dopravy a služieb Nové Zámky sa v dňoch 4.10. a 5.10. 2022 zúčastnila 8. ročníka celoslovenskej baristickej súťaže Prievidzský rytier čiernej dámy, ktorú organizovala SOŠ obchodu a služieb, J. Kalinčiaka 1, v Prievidzi. Našu školu a dielňu PV Koliba úspešne reprezentovala žiačka 1. ročníka odboru čašník - servírka Simona Mirgová, ktorá získala cenu „Najlepší nováčik“.
        • Jej úlohou bola príprava espressa, cappuccina a voľného miešaného nápoja na čas s použitím povinnej suroviny.  Súťaž sa konala v priestoroch štýlovej reštaurácii MERIDIANA v Bojniciach. Odborným garantom tohto podujatia bol Stanislav Cibuľa, majster a vicemajster Slovenska v príprave kávy , majster Slovenska v latte art  a zástupca Školy baristu. Simone blahoželáme, pani majsterke OV Ing. Ivane Kalinovej a kolektívu dielne PV Koliba ďakujeme za príkladnú prácu s našimi žiakmi.