• Autosalón Nitra 14.10.2022

• 20.10.2022 20:33
        • Dňa 14. 10. 2022 sa naši žiaci zúčastnili  27. ročníka výstavy Autosalónu Autoschow v Nitre. Prehliadka obsahovala osobné automobily (nové, tuningové a veterány), úžitkové a nákladné automobily, príslušenstvo a servis garážovej techniky.
        • Na výstavisku sme mali možnosť vidieť vozidlá značiek: Mercedes, Jaguar Land Rover, Kia, Volvo, Dongfeng, SsangYong, Fuso, Subaru, Dacia, Renault, Peugeot, Piaggio, Isizu a Gaz.

Premiérovou  slovenskou značkou sa stal MG Motor a slovenský startup – malé mestské vozidlo Patak Rodster.  Nechýbala ani policajná puma značky Audi a VW Tuareg, policajné motorky BMW, ako aj policajný Mercedes.

Počas prehliadky si žiaci vyskúšali virtuálnu realitu, zabavili sa v Nintendo zóne a elektronických športoch.  Žiaci svojou šikovnosťou  získali aj hodnotné vecné ceny, na ktoré boli patrične hrdí.

Na konci našej prehliadky nám ponúkla Strojnícka fakulta TUKE pohľad do budúcnosti, ktorý predstavuje prvý slovenský vodíkový superšport MH2, nízkotlakový vodíkový autobus RH2 a vodíkovú trojkolku. Žiaci bol z výstavy nadšení.