• Kuchári aj cukrári zo SOŠ dopravy a služieb Nové Zámky uspeli v semifinále Skills Slovakia Gastro 2023

• 23.01.2023 07:55
        •      V dňoch 16.1.2023 a 17.1.2023 sa v Piešťanoch konalo semifinále dvoch prestížnych gastronomických súťaží pod záštitou MŠVVaŠ Slovenskej republiky Gastro Junior Skills Slovakia METRO CUP- Kuchár 2023 a Skilla Slovakia Gastro Junior CUP- odbor CUKRÁR 2023.
        • Postúpilo doň 16 najlepších škôl naprieč celým Slovenskom a Stredná odborná škola dopravy a služieb Nové Zámky bola medzi nimi. Naša dielňa PV Koliba si tak po dlhých náročných prípravách zmerala sily s tými najlepšími. Prísny a spravodlivý dohľad hlavného komisára pre kuchárov hviezdneho Vojta Artza a komisárky cukrárky Jožky Zaukolcovej , známej z TV šou Pečie celé Slovensko, celú atmosféru súťaže vyzdvihol. Dobré meno našej školy hájili žiaci II.F odboru kuchár Martina Szalaiová s pomocníkom Rónaldom Kocsisom s hlavným jedlom pod názvom Srnčí chrbát v bylinkovej kruste s gaštanovým pyré a kačacou pečeňou . Odbor cukrár reprezentovali žiačky II.F Simona Martišková a Annamária Birkušová s francúzskym dezertom Matcha-pepermintové eclairs. V oboch kategóriách sme získali vo veľkej a silnej konkurencii bronzové medaile .

Poďakovanie za reprezentáciu školy na vysokej úrovni patrí našim šikovným súťažiacim, celému kolektívu dielne PV Koliba, učiteľom odborných predmetov spoločného stravovania , učiteľom anglického jazyka  a najmä  majsterke OV odboru  kuchár Dominike Cabanovej a majsterke OV odboru cukrár Milke Švaňovej.

Ing. S. Kollárová

zástupkyňa riaditeľky pre PV