• Krajské kolo Olympiády ľudských práv

• 15.02.2023 12:09
        • 9. februára 2023 Gymnázium vo Vrábľoch privítalo 34 súťažiacich študentov a ich pedagógov na 25. ročníku celoštátnej súťaže stredoškolskej mládeže v krajskom kole Olympiády ľudských práv. Tohtoročná nosná téma znela: ,,Zápas za mier, demokraciu, ľudské práva pokračuje.“

• Olympiáda ľudských práv má za cieľ posilňovať základné demokratické piliere na Slovensku medzi študujúcou mládežou, so zvláštnym zreteľom ochrany a zabezpečenia základných ľudských práv, sprostredkovať vedomosti a poznanie práv človeka, ako aj poznanie práv detí.

Krajské kolo súťaže pozostávalo z dvoch častí. Prvá časť sa realizovala formou testu. Druhá časť bola ústna. V nej študenti vyjadrovali svoje názory  na vybrané témy pred odbornou komisiou.

Našu školu reprezentoval žiak I.B triedy Jaroslav Mičuch, ktorý sa stal riešiteľom súťaže. Blahoželáme.

Mgr.Viktória Bednáriková