• Úspešná reprezentácia žiačky SOŠ dopravy a služieb Nové Zámky na medzinárodnej súťaži Sollertia Praha 2023

• 31.03.2023 11:31
        • V dňoch 27.3.- 28.3.2023 v  Prahe sa uskutočnil 10. ročník medzinárodnej súťaže Sollertia 2023. Súťaž pod záštitou Magistrátu hlavného mesta Prahy organizovali stredné odborné školy vo vybraných ôsmych odboroch. Súťaže sa zúčastnili žiaci zo stredných odborných škôl z ČR a SR, ktorí si  pomerali sily v zručnostiach a vedomostiach s vyzývateľmi vo vybraných odboroch.
        • Strednú odbornú školu dopravy a služieb, Jesenského 1, Nové Zámky privítali na  SOU kadeřnické, Karlínské náměstí, Praha 8. Naša žiačka tretieho ročníka odboru kaderník Ivana Procháczková sa v tento deň postavila proti vyzývateľke, odborníčke z praxe Darii Hekerlovej zo salónu Hairthusiasts. Zmerala si tak kadernícke nadanie nielen s ňou, ale aj  so žiakmi   z iných stredných odborných škôl z Českej republiky.

Úlohou súťažiacich bolo vytvoriť fantazijný spoločenský účes roku 2050. Do porotcovského kresla zasadli úspešní profesionáli odboru kaderník Petra Měchurová, Jan Pešan a Jan Těšík, ktorí prácu súťažiacich hodnotili veľmi pozitívne. Zvlášť vyzdvihli prezentáciu hotového účesu našej žiačky, ktorá   získala III. miesto a okrem dobrého pocitu z uznania si na Slovensko odniesla hodnotné ceny. Nezabudnuteľnú atmosféru súťaže podčiarklo slávnostné vyhlásenie víťazov, ktoré sa uskutočnilo 28.3.2023 v historickej Brožíkovej sále Staromestskej radnice. Budúci odborníci vo svojom remesle si tu prevzali ocenenia z rúk predstaviteľov Magistrátu hlavného mesta Prahy a Českej hospodárskej komory.

Našej žiačke Ivane Procháczkovej a jej pedagógom blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy. Poďakovanie patrí celému tímu z kaderníctva a kozmetiky pod vedením hlavnej majsterky Bc. Ingrid Nagyovej za prípravu na súťaž a pani hlavnej majsterke i za doprovod súťažiacej.

Ing. Slávka Kollárová,  zástupkyňa riaditeľky pre PV