• Účasť žiakov školy na preventívnej akcii zameranej na bezpečnosť v cestnej premávke “BECEP“

• 16.06.2023 13:40
        • Na základe uznesenia vlády SR č. 700/2001, zo dňa 1. decembra 2021, ktorým bola schválená Národná stratégia Slovenskej republiky pre bezpečnosť cestnej premávky na roky 2021-2023, bola našej škole ponúknutá možnosť zapojenia sa do preventívnej aktivity určenej predovšetkým pre budúcich vodičov.

• Dňa 8. júna 2023 sa žiaci z 2.E a 1.D triedy v priestoroch Spojenej školy, Slančíkovej 2, Nitra zúčastnili podujatia ,,Martin Murcko BECEP TOUR, ako nezavinená dopravná nehoda môže zmeniť celý život“,  na ktorom bol účastníkom premietnutý dokument o osude mladého talentovaného futbalistu, ktorého dopravná nehoda pripravila o plnohodnotný život a úspešnú športovú kariéru.

Naši žiaci si z podujatia odniesli predovšetkým myšlienku, ktorou je dôležitosť dodržiavania pravidiel cestnej premávky hlavne mladými, začínajúcimi vodičmi a ňou šíriť osvetu medzi svojimi spolužiakmi a rovesníkmi.

Mgr. Roman Vizy