• Návšteva p. radního Brížďalu a p. podpredsedníčky Holečkovej na SOŠ dopravy a služieb v Nových Zámkoch

• 30.08.2023 12:07
        • V dňoch 21. - 23. júna 2023sa v areáli výstaviska Agrokomplex Nitra konal jubilejný  30. ročník výstavy Mladý tvorca 2023.
          V rámci sprievodných akcií výstavy Mladý tvorca 2023 navštívila našu školu delegácia pod vedením podpredsedníčky Nitrianskeho samosprávneho kraja Mgr. Martiny Holečkovej a pod vedením RNDr. Jana Brížďalu, radního pre školstvo, mládež, telovýchovu z partnerského Kraja Vysočina.

• Členmi delegácie boli poslanci NSK Ing. Mgr. Viera Bútorová, predsedníčka Komisie školstva, mládeže a športu  NSK a MVDr. Juraj Šimunek. Z Kraja Vysočina navštívili našu školu Ing. Lukáš Venkrbec, riaditeľ Střední školy průmyslové, technické a a automobilní Jihlava, Mgr. Josef Váca, zástupca riaditeľa Střední školy průmyslové, technické a automobilní Jihlava a ďalší členovia.

Začiatok stretnutia sa uskutočnil v dielni praktického vyučovania v Reštaurácii Koliba slávnostným obedom, v rámci ktorého Ing. Jana Marenčáková, riaditeľka školy členom delegácie predstavila školu, odbory vzdelávania. Nosnou témou stretnutia bol duálny systém vzdelávania na našej škole v odboroch autoopravárenstva. Navštívili sme jedného z našich zamestnávateľov Volvo Group Slovakia sro, Nové Zámky.

Ing. Pavol Bečka predstavil spoločnosť Volvo, podrobne informoval o spôsobe výuky, čoho výsledkom bola zaujímavá diskusia medzi členmi delegácie. Členom delegácie ukázal aj jednotlivé pracoviská.

Návšteva ďalej pokračovala prehliadkou areálu a budovy školy na Jesenského ul. v Nových Zámkoch.