• Celoslovenský projekt: Záložka do knihy spája slovenské školy

• 03.11.2023 09:28
        • Už tretí školský rok sa študenti našej školy s veľkým nadšením zapojili do 12. ročníka celoslovenského projektu: Záložka do knihy spája slovenské školy. Atraktívna téma, ktorú vyhlásil NIVAM k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc v októbri 2023 pod názvom: Hrdinovia detektívnych románov nenechala ľahostajného takmer žiadneho študenta.
        • Na hodinách literatúry žiaci v učebných a študijných odboroch viedli búrlivé diskusie o svojich obľúbených detektívoch a ich vyšetrovacích postupoch,  metódach a praktikách. Systematicky si však prácu rozdelili ako správni detektívi, a tak vznikli profily, charakteristiky, opisy s dobrými aj zlými vlastnosťami známych detektívov sveta. Azda najznámejší a najviac spomínaný bol Hercule Poirot, za ním nezaostával Serlock Holmes. Slečna Marplová oslovila najmä dievčenského čitateľa. Zo svojich detských čias študenti spomenuli Troch pátračov, Slávnu päťku či vždy usmievavého psa Scooby-Dooa a detektíva Orieška. Všetky svoje poznatky a skúsenosti doložili citátmi z literárnych diel, ktoré doniesli priamo na hodinu a prečítali.

V rámci skupinového vyučovania žiaci vymysleli spoločný detektívny príbeh, v ktorom sa objavili detektívi a komisári z televíznej obrazovky. Mien bolo viac ako dosť.

V závere projektu každý žiak svojho obľúbeného hrdinu stvárnil na záložke, ktorú sme odoslali

družobnej Strednej odbornej škole P a S do Námestova.

Teší nás fakt, že naša spoločná práca bola zaradená medzi najlepšie na Slovensku a bude uverejnená vo Výbere hodnotenia projektu.

Mgr. Viktória Bednáriková