• Výberové kolo súťaže Kráľ a kráľovná ciest 2023

• 05.12.2023 17:52
        • Žiaci 2. ročníka našej školy  Barbara Belányová, Daniela Komlósová, Peter Gergő, Nikolas Křiva a Veronika Pussová sa zapojili do pilotného ročníka súťaže Kráľ a kráľovná ciest 2023. Podujatie organizuje združenie ČESMAD Slovakia (združenie cestných dopravcov SR), v spolupráci s Dopravnou políciou, so Sekciou cestnej dopravy a pozemných komunikácii a oddelením bezpečnosti cestnej premávky Ministerstva dopravy SR, Národným inšpektorátom práce, Slovenskou komorou výcvikových zariadení a autoškôl, Agrokomplexom a s mediálnym partnerom RTVS. Podmienkou účasti bolo natočiť krátke video na tému súvisiacu s autodopravou. Video, s ktorým Veronika PUSSOVÁ  postúpila do druhého kola, si môžete pozrieť TU 😊

• Druhé postupové  kolo -  finále 10 najlepších,  sa uskutočnilo 29. 09. 2023 na podujatí Autosalón Nitra, kde si nominovaní súťažiaci zmerajú sily vo vytvorených tímoch: žiak - profesionálny vodič nákladného vozidla. Veroniku išli podporiť aj  spolužiaci, pre ktorých vyhrala vstupenky na Autosalón Nitra zdarma.

FINÁLE SÚŤAŽE KRÁĽ A KRÁĽOVNÁ CIEST na Autosalóne 29.09.2023

Cieľom súťaže bolo spopularizovať profesiu vodiča medzi žiakmi stredných odborných škôl a oceniť zručnosti a vedomosti vodičov. To bol jeden z cieľov 1. ročníka súťaže Kráľ a kráľovná ciest 2023, ktorú zorganizoval ČESMAD Slovakia s viacerými partnermi. Vo finále na výstavisku Agrokomplex v Nitre, kde sa koná veľtrh Autosalón – Autoshow, si zmeralo sily desať kombinovaných dvojíc, jeden profesionálny vodič a jeden žiak strednej školy. Žiakov do finále vybrala porota, ktorá hodnotila zaslané videá na tému - Prečo chcem byť profesionálnym vodičom?

Vodičov čakala v Nitre jazda zručnosti na dráhe, ktorú pripravilo Centrum bezpečnej jazdy Slovakiaring. Okrem nej spolu so žiakmi absolvovali testy pod dohľadom Slovenskej komory výcvikových zariadení a autoškôl (SKVZA). Záchranári Červeného kríža preverili súťažiacich z poskytnutia prvej pomoci, s BECEP-om si otestovali rýchlosť reakcie s použitím okuliarov simulujúcich opitosť, pod dohľadom odborníkov z Katedry cestnej a mestskej dopravy (KCMD) Žilinskej univerzity zasa správne upevňovať náklad...

Naša žiačka sa umiestnila na krásnom 8. mieste a získala hodnotnú vecnú cenu. Srdečne blahoželáme!

Ing. Zuzana Reháková – učiteľka odborných predmetov