• Odborné exkurzie v Jaguar Land Rover Nitra a Autosalón Autoshow 2023  Nitra
        • Odborné exkurzie v Jaguar Land Rover Nitra a Autosalón Autoshow 2023 Nitra

• 05.12.2023 17:55
        • Dňa 21.11.2023 sa žiaci  z tried 3.C a 4.C  odboru autotronik  zúčastnili exkurzie vo firme Jaguar Land Rover v Nitre. Žiaci mali možnosť pozrieť si priestory závodu, ako aj učebňu duálneho vzdelávania, tréningovú akadémiu, montáž a karosáreň. V učebni duálneho vzdelávania im podali informácie o automobiloch, ktoré sa tu vyrábajú.
        • Dozvedeli sa mnoho zaujímavostí ako napríklad aj o výrobe automobilov do filmu o Jamesovi Bondovi. V tréningovej akadémii sa pripravujú noví zamestnanci na prácu v závode. V karosárni a pri montáži sme videli priamo v praxi nasadenie niekoľkých stoviek  robotov. Exkurzia sa všetkým veľmi páčila. Žiaci mali možnosť vidieť jeden z najmodernejších spôsobov výroby a montáže automobilov na Slovensku a aj vo svete.

Dňa 29. 9. 2023  sa žiaci tried 1. C;  1.D;  2.A; 2.D;  3. C;  3. D;  4.C  odborov autotronik a automechanik sa zúčastnili 28. ročníka výstavy Autosalón Autoshow  2023 Nitra.

Žiaci mali možnosť vidieť prehliadky osobných, úžitkových a nákladných automobilov, autopríslušenstva, servisnej, manipulačnej i garážovej techniky.