• Polygrafka-grafička zo SOŠ dopravy a služieb Nové Zámky ocenená ako víťazka  súťaže Plagát roka 2024
        • Polygrafka-grafička zo SOŠ dopravy a služieb Nové Zámky ocenená ako víťazka súťaže Plagát roka 2024

• 22.12.2023 12:19
        • Vedieť povedať “nie” je životne dôležité z mnohých dôvodov... jedným z nich je, že nám to dáva kontrolu nad vlastným osudom.
          Ak sme pripravení povedať „nie“, vždy keď to bude potrebné, budeme sa cítiť skutočne lepšie.
          Vyšlime okoliu jasný odkaz, že si vieme určiť hranice a vieme si určiť prioritu, na čom v živote skutočne záleží.
        • Týmito slovami a v duchu tejto myšlienky sa dňa 18.12.2023 v OC Promenáda v Nitre uskutočnilo slávnostné odovzdávanie ocenení XVI. ročníka súťaže pod záštitou predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Ing. Branislava Becíka, PhD. Plagát a príbeh roka 2024. Opäť sa do nej zapojili vo veľkom počte aj žiaci SOŠ dopravy a služieb, Jesenského 1, Nové Zámky z odboru grafik digitálnych médií a polygraf- grafik. Témou súťaže bolo: „Nauč sa povedať nie“ a vyjadriť tak svojim dielom názory a skúsenosti zo situácií, v ktorých  je v živote potrebné nahlas povedať „NIE“.  Vyhodnotené boli súťažné kategórie výtvarná technika, počítačová grafika, literárne práce, video a  cena za grafický námet.

Prvé miesto v kategórii počítačová grafika získala žiačka našej školy, prváčka polygrafka-grafička Simona Krnáčová, ktorá si prevzala ocenenia z rúk zástupcov MV SR a ÚNSK . Riaditeľka SOŠ dopravy a služieb  Nové Zámky Ing. Jana Marenčáková prevzala v závere slávnostného oceňovania ešte jedno významné ocenenie udelené našej škole a tým je Ocenenie ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Práce nadaných žiakov si môžete aktuálne pozrieť v meste Nitra v OC Promenáda na 1.poschodí, kde kreatívna výstava súťažných prác začala svoje putovanie a pokračovať bude po Nitrianskom kraji až do jari 2024.

Simonke Krnáčovej a jej pani majsterke OV Mgr. Erike Kósa blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy na vysokej úrovni.

Ing. Slávka Kollárová, zástupkyňa PV