• Kuchári a cukrári zo SOŠ dopravy a služieb Nové Zámky opäť úspešní v semifinálovom kole Skills Slovakia Gastro 2024

• 09.02.2024 14:30
        • V dňoch 15.1.2024 a 16.1.2024 sa v Piešťanoch konalo semifinále dvoch prestížnych gastronomických súťaží pod záštitou MŠVVaŠ SR Gastro Junior Skills Slovakia METRO CUP- Kuchár 2024 a  Skills Slovakia Gastro Junior CUP- odbor CUKRÁR 2024.
        • Do semifinále postúpilo 16 najlepších škôl  zo Slovenska a SOŠ dopravy a služieb Nové Zámky bola opäť medzi nimi. Dobré meno našej školy a dielne PV Koliba obhajovali aj tento rok žiaci III.F triedy  odboru kuchár Martina Szalaiová s pomocníkom Rónaldom Kocsisom s hlavným jedlom pod názvom Kuracia balantina plnená fášom z údenej slaniny, polentový koláč, kukuričné pyré a espuma z údenej slaniny. Za svoj exkluzívny a chutný výtvor si odniesli umiestnenie v bronzovom pásme. Odbor cukrár reprezentovali žiačka III.F Simona Martišková s pomocníčkou z I.F Stelou Karvayovou . Žiačky pripravili sladký dezertnázvom Tekvicovo- hruškový rez, za ktorý boli odbornou komisiou cukrárskych komisárov ocenení v striebornom pásme.

Poďakovanie za reprezentáciu školy patrí našim šikovným súťažiacim, kolektívu dielne PV Koliba, zvlášť  pani majsterkám OV Dominike Cabanovej a Zdenke Bridišovej ako aj učiteľom odborných predmetov spoločného stravovania.

Ing. S. Kollárová,   zástupkyňa riaditeľky pre PV