• Laboratórne práce z fyziky - Určenie súčiniteľa šmykového a valivého trenia

• 09.02.2024 14:38
        • Žiaci I.B triedy odboru prevádzka a ekonomika dopravy sa s vyučujúcou Ing. Zuzanou Rehákovou podujali na zrealizovanie laboratórnej práce z fyziky (určenie súčiniteľa šmykového a valivého trenia).
        • Žiaci si mohli naživo overiť fyzikálny jav trenia, ktoré sa zväčšuje s nárastom drsnosti povrchu plôch, ktorými sa predmet a podložka dotýkajú. Výsledok tejto práce  si zapísali a na najbližšej hodine fyziky budú z danej témy ohodnotení.

Z kabinetu fyziky sa využila prítomnosť rôznych pomôcok a za pomoci vyučujúcej sa uskutočnila séria pokusov na rôzne témy, ako je valivé a šmykové trenie.

Všetko sme si overili a naživo zisťujeme, že fyzika je fajn predmet, ktorý nás baví.

Ing. Zuzana Reháková

učiteľka odborných predmetov