• Lyžiarsky kurz - Malinô Brdo 11.2. – 16. 2. 2024

• 23.02.2024 08:39
        • V dňoch 11. 2. – 16.2. 2024 sa naši študenti zúčastnili lyžiarskeho kurzu v lyžiarskom stredisku Malinô Brdo. Ubytovaní boli v Hrabove – hotel Hrabovo **.
        • Žiaci boli  rozdelení do 2 skupín na základe úrovne lyžiarskych schopností.
               1. skupinu viedol Mgr. Roman Vizy (inštruktor – vedúci kurzu) -  mierne pokročilých,

2. skupinu viedla Ing. Zuzana Reháková ( inštruktor) – začiatočníci a lyžiari, ktorí dlhšiu dobu nelyžovali.

Všetci začínajúci lyžiari už prvý výcvikový deň zvládli jazdu vlekom, čo následne zefektívnilo samotný kurz, a z našich nelyžiarov sa stali právoplatní lyžiari.

Žiakom, ktorí už nevládali od únavy lyžovať, sa naplno venovala naša kolegyňa Cyntia Urbaneková. Bez lyžiarskej výstroje spoznávali krásne okolie svahu Malinô Brdo.

V poobedňajších hodinách v strede týždňa sme sa vybrali na túru. Študentom  pohyb veľmi prospel. Niektorí podvečer navštívili aj wellness s bazénom. Posledný deň sme dokonca zorganizovali slalomovú súťaž a môžeme s hrdosťou povedať, že tí, ktorí sa snažili a vytrvali, boli naozaj úspešní.

Najväčším prekvapením bola pre nás žiačka Daniela Komlóšová z II.B triedy, ktorá bola prvý deň v 2. skupine. Dávnejšie nestála na lyžiach a v piatok sa stala najlepšou lyžiarkou 2. skupiny. Samozrejme ďakujeme aj všetkým zúčastneným žiakom, ktorým sa tiež darilo vynikajúco a ukázali, čo sa dá zvládnuť počas týždenného intenzívneho tréningu.

Vyhodnotenie najlepších lyžiarov po skupinách.

1. Skupina ( mierne pokročilí)
          1. Peter Danáč III.B
          2. Zoltán Danáč II.B
          3. Richard Bóna III.C

1. Skupina (začiatočníci a lyžiari, ktorí dlhšiu dobu nelyžovali)
          1. Daniela Komlóšová II.B
          2. Armand Balogh I.A
          3. Adrián Ozsvald II.A

Najlepší lyžiari boli ocenení víťazným pohárom a diplomom. Všetci žiaci získali osvedčenie o absolvovaní lyžiarskeho kurzu.

Samozrejme by sme chceli pochváliť všetkých zúčastnených žiakov, ktorí sa počas celého týždňa neustále zlepšovali, boli disciplinovaní a dodržiavali všetky pokyny. Okrem lyžovania mali naši žiaci „o zábavu postarané“. Po večeroch si žiaci spolu s učiteľmi zahrali spoločenské hry, karty, kde sa náramne dobre zabávali. Posledný večer si žiaci urobili diskotéku, na ktorej sme mali možnosť poznať aj tanečné talenty.

Lyžiarsky kurz bol pre našich žiakov výbornou skúškou samostatnosti, naučili sa základy lyžovania, upevnili priateľstvá, nadobudli nové skúsenosti a prežili množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

Lyžovanie ako aj snowbordovanie  je fantastická športová aktivita, rozvíjajte ju aj naďalej s radosťou.

Ďalšie fotografie si môžete pozrieť vo fotoalbume.

Ing. Zuzana Reháková, inštruktorka