• Valentínska kvapka krvi

• 01.03.2024 10:27
        • Dňa 28. februára 2024 sme v rámci 29. ročníka „Valentínskej kvapky krvi“ kampane Slovenského Červeného kríža navštívili so žiakmi našej školy NTS v Nových Zámkoch.
        • Sloganom tohtoročnej kampane je: Buďme k sebe láskaví, veď sme +/- rovnakí. Tohtoročný slogan v sebe nesie odkaz na Rh faktor krvných skupín, chceme ním predovšetkým prispieť k zmierneniu negatívnych nálad v spoločnosti.

Všetkým nám v žilách koluje rovnaká krv a pri záchrane života prostredníctvom jej darovania sú akékoľvek názorové, či etnické rozdiely bezpredmetné.

Naši žiaci ukázali ochotu pomôcť tým, ktorí to potrebujú, a že ich osud im nie je ľahostajný. Piati žiaci sa zúčastnili svojho prvého odberu krvi a prekonali svoj vlastný strach. Všetkým patrí veľká vďaka a veríme, že v tejto humánnej aktivite budú pokračovať aj naďalej.

PaedDr. Anežka Líšková Farkašová