• Servírky zo SOŠ dopravy a služieb Nové Zámky na Baileys Coffee Cup 2024 vo Zvolene

• 01.03.2024 11:00
        • Dňa  16.2.2024 sa naše žiačky opäť zúčastnili prestížnej súťaži Baileys Coffe Cup 2024, ktorá sa konala na SOŠ hotelových služieb a obchodu vo Zvolene. Súťažilo sa v krásnych priestoroch Divadelnej reštaurácie Divadla Jozefa Gregora Tajovského.
        • Súťaže sa zúčastnilo 27 študentov zo 16 škôl SR. V kategórii Barista, nás úspešne reprezentovali žiačka prvého ročníka odboru čašník - servírka Anhelina Halas a žiačka druhého ročníka Simona Mirgová, ktorá získala prvé miesto za najlepšie espresso.

Úlohou súťažiacich bolo pripraviť espresso, cappuccino a voľný miešaný nápoj s povinnou surovinou Baileys likéru, druhou povinnou surovinou bolo espresso a ostatné bolo na fantázii a chuťových pohárikoch študentov. Súťažilo sa v príprave 2 porcií espressa, 2 porcií cappuccina, ktoré mohli byť pripravené aj formou Latte Art a voľného miešaného  nápoja. Toto všetko sa odohrávalo pod odborným dohľadom porotcov. Predsedom poroty bol garant súťaže Stanislav Cibuľa.

Našim šikovným žiačkam ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a dielni PV reštaurácii Koliba a pani majsterke OV Ing. Ivane Kalinovej za odbornú prípravu.