• Rakúska, česká a moravská grafika v Galérii umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch

• 22.03.2024 09:14
        • Vzdelávanie nie je len o teoretických poznatkoch získaných zo školských učebníc, ale aj o skúsenostiach a inšpiráciách z reálneho sveta. Preto sme sa dňa 27. februára vybrali na exkurziu do Galérie umenia Ernesta Zmetáka v Nových Zámkoch, kde prebiehala fascinujúca výstava grafických diel rakúskych, českých a moravských majstrov.
        • V galérii sme mohli obdivovať ich diela a ponoriť sa do sveta ich tvorby. Detailné grafiky nás inšpirovali a poskytli nám nové pohľady na umenie.

Po prehliadke sme sa presunuli do kreatívnej dielne, kde sme mali príležitosť zažiť proces tvorby na vlastnej koži. Pomocou galerijného pedagóga si žiaci vyskúšali techniku tlače z výšky a vytvárali vlastné grafické diela.

majsterky OV Mgr. Erika Kósa a Cyntia Urbaneková