• Hydrogen Horizon Automotive Challenge

• 04.05.2018 18:50
        • Úlohou pretekov Hydrogen Horizon Automotive Challenge vodíkových RC áut je zostaviť a vytuningovať pretekárske autíčko z dodaných súčiastok. Zmyslom pretekov je jazdiť čo najekologickejšie s určitým počtom bateriek a Hydrostikov (vodíkových bombičiek).
        • Žiaci SOŠ dopravy a služieb už jazdia na vodík

Úlohou pretekov Hydrogen Horizon Automotive Challenge vodíkových RC áut je zostaviť a vytuningovať pretekárske autíčko z dodaných súčiastok. Zmyslom pretekov je jazdiť čo najekologickejšie s určitým počtom bateriek a Hydrostikov (vodíkových bombičiek). Príprava na súťaž vyžadovala mnoho hodín tréningov a prípravu autíčka tak, aby bolo schopné vydržať jazdu na pretekoch 6 hodín.

Dňa 18.4.2018 sme sa zúčastnili pretekov v zážitkovom centre vedy Aurélium v Bratislave. Súťaže sa zúčastnilo 20 tímov z celého Slovenska. Prvý deň bol zameraný na kvalifikáciu. Po nej sa všetky tímy dozvedeli postavenie na štarte k nasledujúcemu dňu.

V deň pretekov sa vykonala posledná kontrola a mohlo sa pretekať. O 9,00 hodine začali preteky. Počas pretekov sme spotrebovali všetky 4 baterky a 20 hydrostikov.  Umiestnili sme sa na 4 mieste s počtom 760 kôl. Za dizajn sme vyhrali 1. miesto, za čo sme vďační hlavne našim žiakom, ktorí nám posielali hlasy (like). Autíčko počas súťaže prešlo celkovo vzdialenosť približne 40 km.