• Odborná exkurzia  DUSLO a. s. Šaľa
        • Odborná exkurzia DUSLO a. s. Šaľa

• 07.05.2024 11:19
        • Environmentálna výchova je samozrejmou súčasťou vyučovacieho procesu i v našej škole. Preto sme sa  26. apríla 2024 so žiakmi I.B a II.B študijných odborov zúčastnili odbornej exkurzie v chemickom závode Duslo a. s. Šaľa.

• V rámci odbornej exkurzie mali žiaci možnosť vidieť celý areál spoločnosti. Následne v sprievode zamestnancov a za dodržania BOZP predpisov si prezreli prevádzku „Močoviny“, kde im poverení pracovníci vysvetlili princíp výroby močoviny.

Poukázali na jej využitie v poľnohospodárstve, farmaceutickom priemysle, ako aj na ďalšiu výrobu v chemickom priemysle, napr. lepidlá, AdBlue a iné.

Po oboznámení sa s výrobou mali žiaci možnosť nahliadnuť aj do priamej výroby močoviny. Ďalšou zastávkou bola „Čistička odpadových vôd“, v ktorej boli žiaci prostredníctvom zamestnancov informovaní o kompletnom čistení odpadových vôd. Aj tu mali žiaci možnosť nahliadnuť do priameho čistiaceho procesu. Prezreli si všetky etapy odstraňovania nečistôt odpadových vôd.

PaedDr. Anežka Líšková Farkašová,

Ing. Iveta Sallaiová, Ing. Judita Ficzová