• Deň grafiky 2024

• 03.05.2024 15:00
        • V piatok 26. apríla 2024 sa na našej škole uskutočnil 1. ročník Dňa grafiky, ktorého sa zúčastnili všetci žiaci z odborov grafik digitálnych médií a polygraf-grafik v doprovode svojich majstrov OV a učiteľov odborných grafických predmetov.
        • Počas dňa súťažilo 5 tímov v 4 rôznych disciplínach. V prvej disciplíne mali žiaci za úlohu vytvoriť originálne umelecké dielo s využitím prírodných materiálov a akrylových farieb. Ďalšia disciplína preverila fotografické zručnosti študentov. Ich úlohou bolo zhotoviť fotografie v rôznych štýloch v areáli školy. V tretej disciplíne si žiaci precvičili svoju znalosť odborných výrazov z oblasti grafiky a polygrafie. Museli uhádnuť, čo im spolužiaci kreslia na tabuľu. Záverečná štafeta bola plná zábavy a zdatnosti. Tímy museli splniť rôzne úlohy, ako napríklad poskladať maketu krabice, preskákať vo vreci a vyplniť tajničku, aby zistili farbu balónov, ktoré mali na záver popukať.

Víťazným tímom sa stali maturanti 4.A triedy, ktorí si za svoju snahu a kreativitu odniesli chutnú tortu od reštaurácie Koliba Dolina.

Celý Deň grafiky bol skvelou príležitosťou pre študentov, aby ukázali svoje talenty, zdokonalili svoje zručnosti a zabavili sa so svojimi spolužiakmi. Atmosféra bola súťaživá, ale zároveň priateľská a plná smiechu. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník!

Mgr. Erika Kósa a Cyntia Urbaneková , MOV