• Aktivity žiakov

• Halloween 27.10.2016

• Dňa 27.10.2016 sa našej škole uskutočnila Halloweenska akcia, súčasťou ktorej boli aj súťaže o najkrajšie vyzdobenú halloweensku učebňu, najkrajšie zamaskovanú triedu a najlepšiu masku. A tu sú už výsledky:

Budova školy na L. Kassáka:

• najkrajšie vyzdobená halloweenska učebňa:             I.BN
            • najkrajšie zamaskovaná trieda:                                 IV.C
            • najlepšia maska:                             1. miesto   Veronika Balázsová    I.E

2. miesto Kristína Pintérová    III.C

3. miesto Viktor MézešI.E

Budova školy na Jesenského ulici:

• najkrajšie vyzdobená halloweenska učebňa:             III.A
            • najkrajšie zamaskovaná trieda:                                 I.C
            • najlepšia maska:                        1. miesto    Tomáš Kokeš              I.C

2. miesto  3 čarodejnice  III.A

3. miesto   Anita Rajnohová  I.C

• cena za originalitu a aktívny prístup:            I.A; I.B; II.B

Som nesmierne šťastná, že môžem konštatovať, že v budove školy na L. Kassáka sa zapojili všetky triedy. V triedach sa utužovali kolektívy, pretože sa zapojili všetci žiaci (niektoré vyjadrenia žiakov – „konečne sme urobili niečo spoločne“, „vyzdobovali sme triedu všetci spolu“...). Svojimi nápadmi a kreativitou vytvorili v triedach naozaj strašidelnú atmosféru. Pri tvorbe kulís využili viaceré techniky. Počas celého týždňa bolo cítiť napätú atmosféru preplnenú súťaživosťou a chtivosťou vyhrať prvú cenu. Žiaci boli ochotní investovať do výzdoby tried svoj voľný čas – prichádzali veľmi skoro pred vyučovaním, prípadne ostávali ešte dlho po skončení vyučovania. Boli by sme najradšej, keby sme mohli oceniť každého jedného žiaka.

V budove školy na Jesenského ulici bola účasť slabšia, zato však triedy, ktoré sa zapojili, vniesli do výzdob mnoho nových, kreatívnych a originálnych nápadov. Určite sú inšpiráciou do ďalších rokov a pevne veríme, že sa aj tieto kolektívy odosobnia, utužia a spoločne vytvoria v škole aspoň na chvíľu uvoľnenejšiu atmosféru plnú nových zážitkov. Veď aj o tom je život v škole. Chcela by som vyzdvihnúť niektoré originálne nápady, ktoré sa neobjavili v iných učebniach:

I.B       fotka na pamiatku zosnulého spolužiaka, ktorý sa obetoval za celú triedu vo všetkých predmetoch

II.B      využitie interaktívnej tabule s halloweenskou tematikou

III.A     kotlík, v ktorom sa varil odvar s očnými buľvami

I.E       hrob so živou mŕtvolou (ich spolužiačka)

III.C    vytvorila halloweensku atmosféru na stredisku praktického vyučovania v kozmetickom salóne – použitie masky zubatej

IV.C    použitie suchého ľadu

I.BN    vytvorená fotogaléria triedy ako zombíkov (na nástenke sú fotky všetkých žiakov a triednej učiteľky upravené aplikáciou)

Všetkým zúčastneným triedam, žiakom aj ich učiteľom patrí obrovské ĎAKUJEME za ich nápady a prajeme im, aby ich kreativita a chuť niečo zmeniť neopúšťala. Zároveň si dovoľujem vysloviť poďakovanie aj vedeniu školy, že nám umožnili uskutočniť takúto aktivitu. A keďže je to posledný deň pred prázdninami, prajeme Vám krásne jesenné prázdniny plné slnečných lúčov.