• „Pancake day“

• Na hodinách anglického jazyka sme si pripomenuli tradičný sviatok „Pancake day“, čo je v preklade palacinkový deň. V priebehu školského roka sa žiaci oboznamujú so zvykmi a tradíciami krajiny, ktorej jazyk sa učia ako cudzí.
          • Prednáška ,,Kyberšikanovanie“

• Sme školou, ktorá si vytvára a uvádza do každodenného života súbor pevných a reálne splniteľných opatrení a pravidiel, z ktorých je jasné, že šikanovanie a kyberšikanovanie sa na našej škole v žiadnom prípade netoleruje.

• Trestnoprávna zodpovednosť mladistvých

• Legislatívna úprava mladistvých, otázky základov trestnej zodpovednosti, druhy trestov, druhy ochranných opatrení, skutkové podstaty trestných činov týkajúce sa aj mladistvých sú upravené priamo v ustanoveniach Trestného zákona. Záujmom školy je, aby naši žiaci mali aj informácie ohľadom tejto problematiky.

• ,,Expert Geniality Show“ 2021/2022

• Súťaž Expert je celoslovenská vedomostná súťaž, v ktorej žiaci môžu predviesť svoje vedomosti, schopnosť čítať s porozumením, logické myslenie a správny úsudok. Súťaž má      päť súťažných tém, z ktorých si žiaci môžu vybrať dve a preveriť si znalosti zo zvolených oblastí.
          • ,,iBobor“ 2021/2022

• ,,iBobor“ je informatická súťaž, ktorá vznikla v roku 2004 a realizuje sa vo viac ako

v 50 – tich krajinách sveta.

• Cez výstavu na planétu MARS

• Týždeň vedy a techniky na Slovensku  každoročne organizuje  MŠVVaŠ SR v spolupráci s Centrom vedecko-technických informácií SR a Národným centrom pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti.
          • Young Car Mechanic 2022

• V dňoch 10. a 15. februára 2022 sa konalo školské kolo Young Car Mechanic 2022. Je to medzinárodná súťaž  pre študentov stredných odborných škôl v odboroch autoopravárenstva, do ktorej je zapojených 10 štátov
          • Hovorí Valentín aj po anglicky?

• Srdiečkam a romantike sme sa nevyhli ani na hodinách anglického jazyka. Ťažko to ignorovať ak na nás zo všetkých strán poľujú s tŕňmi z ruží a pozlátenými šípmi Amora.

• Stredoškolská e-športová liga

• Dňa 25. 10. 2021 odštartovala 3. sezóna Stredoškolskej e-športovej ligy, ktorej sa zúčastnili aj študenti našej školy. Cieľom herného turnaja je podporiť u študentov rozvoj komunikatívnych a kognitívnych schopností. Dňa 25. 10. 2021 odštartovala 3. sezóna Stredoškolskej e-športovej ligy, ktorej sa zúčastnili aj študenti našej školy. Cieľom herného turnaja je podporiť u študentov rozvoj komunikatívnych a kognitívnych schopností.
            • Nový odbor polygraf-grafik sa teší záujmu žiakov SOŠ dopravy a služieb v Nových Zámkoch

• Nový učebný odbor polygraf-grafik, ktorý sme otvorili v školskom roku 2021/2022, sa teší záujmu našich študentov. Znalosti a zručnosti, ktoré získavajú na teoretickom a praktickom vyučovaní aplikujú do svojich vlastných prác. Baví ich fotenie, úprava fotiek v grafickej aplikácii, kolorovanie, retušovanie a pod.

Držíme im palce, nech sa darí a nech majú radosť z tvorby svojich úspešných prác.

• Tematická hodina anglického jazyka

• V priebehu mesiaca január sme si pre našich študentov pripravili ďalšiu tematickú hodinu. Tentokrát bola zameraná na novoročné  predsavzatia. V krátkom videu sa žiaci dozvedeli o histórii predsavzatí a potom medzi sebou súťažili. Takýmto spôsobom si zároveň obohacovali slovnú zásobu, pretože súťažné úlohy boli zamerané na slovíčka súvisiace s novým rokom a predsavzatiami. Na záver, už nesúťažne, si mohli vyskúšať aj svoje básnické umenie v podobe tvorby krátkej básne. A bodku za tematickou hodinou nám urobilo vtipné video zo seriálu Priatelia.