• Deň Zeme 2023

• Dňa 22. apríla 2023 sme si spoločne celá škola pripomenuli sviatok našej planéty - Deň Zeme. V tomto roku bolo mottom osláv „Investujte do našej planéty“, ktoré pripomína, že každý z nás je zodpovedný za záchranu ľudstva pred klimatickou krízou.
          • Exkurzia v GS1 Slovakia v Žiline

• Dňa 19.apríla 2023 Centrum pre vzdelávanie a inovácie GS1 Slovakia  v Žiline uskutočnilo pútavú exkurziu pre žiakov SOŠ dopravy a služieb, Jesenského 1, Nové Zámky . Cieľom exkurzie bolo interaktívnym spôsobom priblížiť problematiku štandardov GS a prispieť tak k lepšiemu uplatneniu študentov v praxi.
          • NSK ocenil pedagógov – Deň učiteľov 2023

• Pri príležitosti Dňa učiteľov predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislav Becík ocenil činorodú prácu pedagogických pracovníkov gymnázií a stredných odborných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK.

• VEĽKÁ NOC - EASTER na hodinách anglického jazyka

• Veľká noc je najväčším kresťanským sviatkom, jej oslavy sú spojené aj s pohanskými rituálmi vítania jari a oslavami hojnosti, úrody a zdravia. Pre veriacich je najväčším sviatkom v roku, menej veriaci ju považujú za milý sviatok jari so všetkými jej atribútmi a pre ostatných je voľnom, počas ktorého je najlepšie odísť z domu čo najďalej.
          • BARISTA Junior 2023

• Dňa 22.3.2023 sa v  priestoroch SOŠ hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch konal 13. ročník majstrovstiev Slovenska v príprave kávy BARISTA JUNIOR 2023. Tejto súťaže sa zúčastnilo 23 nádejných baristov stredných škôl z celého Slovenska a medzi nimi aj naša žiačka 1. ročníka odboru čašník – servírka Simona Mirgová. Odborným garantom súťaže bol profesionálny barista Stanislav Cibuľa.