• Európsky  projekt Noc literatúry si získal aj našich žiakov
            • Európsky projekt Noc literatúry si získal aj našich žiakov

• 21. septembra 2022 sa naši študenti zúčastnili úspešného celoeurópskeho literárneho projektu pod názvom Noc literatúry.
               V 14. ročníku  si vypočuli päť literárnych ukážok v podaní umelcov na netradičných miestach nášho mesta. Čítania prebiehali od 17:00 hod. paralelne v 30-minútových intervaloch. Umelci čítali 15 minút, zvyšný čas mohli návštevníci využiť na presun na iné miesto. Bolo iba na nich, kde začať a kam sa vybrať ďalej.

• Európsky deň jazykov 2022

• Ako po minulé roky, aj tento rok sme sa rozhodli osláviť Európsky deň jazykov, aby sme upozornili študentov na dôležitosť učenia sa cudzích jazykov. Cieľom bolo podporiť rozvoj viacjazyčnosti (staré známe „koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom“), ukázať jazykovú i kultúrnu rozmanitosť a viesť študentov k interkultúrnemu porozumeniu.