• Odborná exkurzia Jaguar Land Rover v Nitre

•      Dňa 19. 5. 2023 sa študenti  1.A triedy odboru autotronik1.D triedy odboru automechanik a mechanik elektrotechnik zúčastnili na exkurzii výrobného závodu Jaguar Land Rover v Nitre.
          • Odborná exkurzia vo Volkswagen Slovakia v Bratislave

• Naša škola pripravuje študentov do života tak, aby si hravo poradili s odbornou automobilovou a ekonomickou problematikou. Práve preto sme sa rozhodli s triedami II.C, III.C., III.D., a IV.B   navštíviť  bratislavský závod Volkswagen Slovakia, ktorý  je  najväčším a najdlhšie produkujúcim výrobcom automobilov v modernej histórii Slovenskej republiky.

• Projektové stretnutie Erasmus+ Cremona, Taliansko

• V dňoch 6.5. – 13.5. 2023 sa pod vedením Mgr. I. Uhrinovej a Mgr. M. Slivoňovej 5 študentov našej školy – Ivana Gálová, Martin Nagy, Michaela Stanová, Jasmine  Gelleová a Hanna Feszty zúčastnilo projektového stretnutia Erasmus + v talianskom meste Cremona. Privítalo nás typické jarné počasie, striedanie teplých slnečných dní s dažďom.
          • Grafici zo SOŠ dopravy a služieb Nové Zámky na fotografickom workshope

• Dňa 20.apríla 2023 sa naši najšikovnejší študenti z odborov grafik digitálnych médií a polygraf- grafik  zúčastnili zaujímavého a inšpiratívneho fotografického workshopu v Regionálnom osvetovom stredisku Nové Zámky. Za pomoci lektora a svojho majstra OV Lukáša Korytiaka sa  naučili nové techniky fotografovania MAKRA a tým rozšírili svoje portfólio o nové zaujímavé fotografie.

• Girl’s day 2023 – Medzinárodný deň žien a dievčat v IT

• Dňa 27. apríla 2023 využili  budúce grafičky SOŠ dopravy a služieb Nové Zámky pod vedením svojej majsterky OV Cyntii Urbanekovej skvelú príležitosť zúčastniť sa na podujatí GIRL'S DAY, ktoré stredoškoláčkam približuje sektor IT. Deň bol zameraný na podporu dievčat v oblastiach, ktoré sú tradične považované za mužské, ako sú napríklad technológie a inovácie.
          • Deň Zeme 2023

• Dňa 22. apríla 2023 sme si spoločne celá škola pripomenuli sviatok našej planéty - Deň Zeme. V tomto roku bolo mottom osláv „Investujte do našej planéty“, ktoré pripomína, že každý z nás je zodpovedný za záchranu ľudstva pred klimatickou krízou.
          • Exkurzia v GS1 Slovakia v Žiline

• Dňa 19.apríla 2023 Centrum pre vzdelávanie a inovácie GS1 Slovakia  v Žiline uskutočnilo pútavú exkurziu pre žiakov SOŠ dopravy a služieb, Jesenského 1, Nové Zámky . Cieľom exkurzie bolo interaktívnym spôsobom priblížiť problematiku štandardov GS a prispieť tak k lepšiemu uplatneniu študentov v praxi.
          • NSK ocenil pedagógov – Deň učiteľov 2023

• Pri príležitosti Dňa učiteľov predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja Branislav Becík ocenil činorodú prácu pedagogických pracovníkov gymnázií a stredných odborných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti NSK.

• VEĽKÁ NOC - EASTER na hodinách anglického jazyka

• Veľká noc je najväčším kresťanským sviatkom, jej oslavy sú spojené aj s pohanskými rituálmi vítania jari a oslavami hojnosti, úrody a zdravia. Pre veriacich je najväčším sviatkom v roku, menej veriaci ju považujú za milý sviatok jari so všetkými jej atribútmi a pre ostatných je voľnom, počas ktorého je najlepšie odísť z domu čo najďalej.
          • BARISTA Junior 2023

• Dňa 22.3.2023 sa v  priestoroch SOŠ hotelových služieb a obchodu v Nových Zámkoch konal 13. ročník majstrovstiev Slovenska v príprave kávy BARISTA JUNIOR 2023. Tejto súťaže sa zúčastnilo 23 nádejných baristov stredných škôl z celého Slovenska a medzi nimi aj naša žiačka 1. ročníka odboru čašník – servírka Simona Mirgová. Odborným garantom súťaže bol profesionálny barista Stanislav Cibuľa.
          • Naša grafička úspešná na súťaži 3D TLAČ

• Žilinská univerzita, fakulta riadenia a informatiky vyhlásila v mesiaci marec súťaž pre nadaných  stredoškolákov, ktorých zaujíma 3D tlač. Súťaž prebiehala formou riešenia zaujímavých úloh, ktoré boli zverejňované online v prostredí MS Teams.
          • Valentínska kvapka krvi

• Dňa 02. marca 2023 sme v rámci kampane „Valentínska kvapka krvi“ navštívili so žiakmi našej školy NTS v Nových Zámkoch.
          • Súťaž Expert Geniality Show

• Súťaž Expert Geniality Show je celoslovenská vedomostná súťaž, v ktorej žiaci môžu predviesť svoje vedomosti, schopnosť čítať s porozumením, logické myslenie a správny úsudok. Súťaž má päť súťažných tém, z ktorých si žiaci môžu vybrať dve a preveriť si znalosti zo zvolených oblastí.