• Stránkové dni na sekretariáte školy

• Stránkové dni na sekretariáte školy sú:  utorok - od 9,00 h do 12,00 h

štvrtok - od 9,00 h do 12,00 h

Vstup do budovy školy je možný pri dodržaní prísnych hygienických opatrení vydaných ÚVZ SR.

• Dôležitý oznam výchovnej poradkyne

• Vážení rodičia, žiaci, oznamujem Vám, že počas prerušenia vyučovania na škole v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu, ma môžete kontaktovať za účelom riešenia Vašich potrieb( integrovaní žiaci a ich vyšetrenia na CPPP a P, rediagnostiky, prihlášky na vysoké školy, stres  z maturitných skúšok a iné problémy osobného charakteru).

môj kontakt: Mgr. Jarmila Martinčeková, odborný zamestnanec

mail: jarmilamartincek@gmail.com      mobil: 0904 300597

konzultačné hodiny:

párny týždeň:      utorok, 08: 00 hod. – 12: 30 hod.

piatok, 10: 30 hod. – 12: 30 hod.

nepárny týždeň:  pondelok,  10: 30 hod. – 12: 30 hod.

utorok, 08: 00 hod. – 12: 30 hod.

každý štvrtok,     09:00 hod – 12:30 hod – konzultácie v budove školy na Jesenského ulici v učebni č. 16

„SPOLU TO ZVLÁDNEME“

• Informácia k prijímacím skúškam pre školský rok 2020-2021

• Na základe opatrenia, ktoré vydalo MŠVVaŠ SR dňa 24.03.2020 upozorňujem na nasledovné zmeny v prijímacom konaní na školský rok 2020-2021:

• Minister určuje termín podávania prihlášok na štúdium na stredných školách zákonným zástupcom žiaka riaditeľovi základnej školy do 15. mája 2020.
              • Riaditeľ základnej školy odošle prihlášku na strednú školu do 21. mája 2020. Na prihláškach na štúdium na strednej škole pre školský rok 2020/2021 (ID 056) nie je potrebné vyplniť potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti.
              • Riaditeľ strednej školy zverejní údaje podľa § 65 školského zákona (ako napríklad počet žiakov, ktorých možno prijať do tried prvého ročníka, kritériá a ostatné podmienky prijatia na štúdium) do 28. apríla 2020.
              • Prijímacie skúšky do stredných škôl sa konajú v rozsahu jedného kalendárneho týždňa najskôr dva týždne od odvolania prerušenia vyučovania. Na nenaplnený počet miest pre žiakov, ktorých možno prijať do tried prvého ročníka, sa prijímacia skúška koná najskôr 23. júna 2020, najneskôr do 30. júna 2020.

Ing. Jana Marenčáková

• Dôležitý oznam – nová web stránka

• Vážení pedagógovia, vážení rodičia,

počas prerušeného vyučovania na školách v čase epidémie koronavírusu vznikla ako nástroj oficiálnej komunikácie MŠVVaŠ SR webová stránka  https://www.ucimenadialku.sk/

Stránka sústreďuje všetky dôležité termíny a usmernenia pre školy a školské zariadenia.
              V jednotlivých častiach sú odporúčania pre vyučujúcich aj pre manažmenty škôl, ako postupovať v čase prerušenia vyučovania pri rešpektovaní možností a potrieb jednotlivých žiakov a študentov, rodičov i učiteľov.
              Súčasťou webovej stránky je aj prehľad dostupných komunikačných nástrojov a platforiem, elektronických zdrojov a existujúcej podpory pre školy, pedagogických a odborných zamestnancov, ako aj pre rodičov.

• Nové cezhraničné partnerstvo našej školy

• Dňa 4.3.2020 sa riaditeľka SOŠ dopravy a služieb, Jesenského 1, Nové Zámky  Ing. Jana Marenčáková, zástupkyňa školy pre PV Ing. Slávka Kollárová a zástupcovia odborného vzdelávania  autoopravárenskej dielne praktického vyučovania zúčastnili zahraničnej pracovnej cesty do Českej republiky.
          • Baristická súťaž

• Vo februári sa žiačka našej školy Simona Uňatinská, ktorá študuje odbor čašník, servírka, zúčastnila baristickej súťaže BAILEYS COFFE CUP 2020.
          • Banket - servis na strieborných misiach

• Dňa 7. februára 2020 v stredisku praktického vyučovania Koliba Dolina naši žiaci predviedli hosťom počas  slávnostnej hostiny banketový spôsob obsluhy, ktorý je charakteristický spoločnými nástupmi obsluhujúcich a  servisom jedál na strieborných misiach.

• Obklopení priateľmi v ZSS LIPKA

• Dňa 09. 12. 2019  PK profesných predmetov služieb - kaderník, kozmetik a vlasová kozmetika zorganizovala s triedami II. AN a II. A priateľské posedenie v ZSS LIPKA v Lipovej. Odborná exkurzia bola zameraná na poznávanie mentálnej, zmyslovej a telesnej poruchy osobnosti, sosializáciu.
          • Exkurzia v Pivovare Heineken Hurbanovo

• Dňa 4.12.2019 sa žiaci III.C v odboroch kuchár, čašník, servírka a žiaci II.AN v odbore spoločné stravovanie zúčastnili odbornej exkurzie v Pivovare Heineken Hurbanovo.

• Školské  Majstrovstvá okresu  Nové Zámky v stolnom tenise žiačok SŠ
            • Školské Majstrovstvá okresu Nové Zámky v stolnom tenise žiačok SŠ

• Dňa 20. novembra  2019 sa na SOŠ HSaO v  Nových Zámkoch uskutočnil turnaj v stolnom tenise žiačok SŠ. Našu školu reprezentovali žiačky Janette Janovcová zo IV. A triedy, Gabriela Kovančíková z I.A triedy a Dominika Mištunová z III. F triedy. Súťaže sa zúčastnilo 6 škôl z okresu Nové Zámky. Naše dievčatá obsadili krásne 4. miesto. Gratulujeme a tešíme sa z úspechu.

• Majstrovstvá okresu  Nové Zámky v bedmintone SŠ
            • Majstrovstvá okresu Nové Zámky v bedmintone SŠ

• Dňa 6.11. 2019 sa v Šuranoch uskutočnil turnaj v bedmintone žiakov a žiačok SŠ. Našu školu reprezentovali žiaci Viktor Petráš a Alex Szomík z II.C triedy a žiačky Gabriela Kovančíková a Romana Porubská z I.A triedy. Chlapci aj dievčatá bojovali v silnej konkurencii s nasadením všetkých síl a obsadili 4. miesto. Gratulujeme a tešíme sa z úspechu.

• Burzy stredných škôl v Šali

• Dňa 13. 11. 2019 sa SOŠ dopravy a služieb, Jesenského 1, Nové Zámky zúčastnila Burzy stredných škôl v Šali, kde sme mali možnosť prezentovať žiakom základných škôl zo Šale a okolia študijné a učebné odbory, ktoré plánujeme otvárať v šk. roku 2020/2021.